Jak funguje pojištění odpovědnosti v praxi?

Vážení čtenáři,

s účinností nového občanského zákoníku je v některých oblastech nutné počítat s vyššími limity odpovědnosti za způsobené škody, a to platí i pro běžné občany. Jedná se zejména o odpovědnost za škody způsobené v běžném životě.

Například vytopíme sousedy, náš pes pokouše náhodného kolemjdoucí, nebo jako cyklisté způsobíme někomu zranění. Škody mohou jít do stovek tisíc, nezřídka však do milionů korun. Například šestiměsíční léčení a rekonvalescence po úrazu, včetně náhrady ušlé mzdy, může přijít u manažera velké firmy i na více než dva miiony korun.  V denodenní praxi zjišťujeme, že klienti toto riziko nemají dostatečně zajištěné, přestože stojí někdy i méně než tisíc korun ročně.

Jako každé pojištění má i toto svoje specifika a určité výluky. Většinu škod, které však třetí osobě zaviněně způsobíte, pojišťovna uhradí. Důležité je, aby škoda vznikla porušením nějaké vaší povinnosti. Pojišťovny neplatí za škody, které jste nezavinili. Jinými slovy, kterým jste nemohli objektivně zabránit. Bohužel řada klientů hlásí tyto škody pojišťovnám jinak, než se staly, a ty se potom z plnění vykrucují. Informujte se u svých finančních poradců o této problematice.

Pokud se chcete dozvědět více detailů o fungování pojištění odpovědnosti přímo od právníků, nebo chcete vědět, zda je vaše současná pojistka odpovědností nastavena správně, napište nám přes kontaktní formulář krátkou zprávu.

Mgr. Lukáš Kaplan, jednatel EUCSNapište nám

 
 


Zpět na seznam novinek

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 3, Jeseniova 245/1, PSČ 130 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím