Odškodnění po autonehodě

Účastníkem autonehody se může stát každý z nás, dokonce i ten nejzarputilejší odpůrce automobilismu, nejčastěji jako cyklista nebo chodec. Následky autonehody mohou být různé, mnohdy se neobejdou bez zranění nebo ztrát na životech. S tím se musíme bohužel vyrovnat, je to odvrácená tvář moderní doby. Na jedné straně je tu viník, na druhé poškozený, resp. poškození. Poškození mají širokou škálu práv, které vycházejí zejména z občanského zákoníku – zákon č. 89/2012 Sb. a zákona č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

Jaké odškodnění může poškozený požadovat po autonehodě?

Nejčastěji je to bolestné a ztížení společenského uplatnění, resp. trvalé následky úrazu, dále ušlou mzdu jako zaměstnanec nebo ušlý zisk jako podnikatel, a to jak po dobu trvání pracovní neschopnosti, tak po jejím skončení. V neposlední řadě lze uplatnit náklady spojené s léčenímV případě úmrtí mohou pozůstalí nárokovat odškodnění za smrt rodinných příslušníků, mimo jiné lze uplatnit také náklady spojené s pohřbem.

Uplatnit všechny nároky, tak aby je pojišťovna nebo viník v plné výši uhradili, vyžaduje určitou praxi, znalost problematiky. Někdy je třeba jít s uplatněním nároků až k soudu. Úrazy, které vyžadují delší léčení jsou kvalifikovány jako trestné činy. Proto je proti viníkovi zpravidla zahájeno trestní stíhání. Poškozený má právo se k  trestnímu řízení připojit, respektive navrhnout, aby soud v rozsudku uložil obžalovanému povinnost nahradit škodu, která mu byla jeho trestným činem způsobena. Pro tento případ doporučujeme nechat se zastoupit advokátem, který má praxi se zastupováním v trestním řízení. Naši poslupracující advokáti mají s tímto procesem letité zkušenosti. 

Naše hlavní specializace je náhrada škody na zdraví. Veškeré telefonické, e-mailové nebo osobní konzultace poskytujeme zdarma. Přečtěte si příběh našeho klienta zde.

Podívejte se na reference našich klientů zde.

V případě jakýchkoliv dotazů se ptejte prostřednictvím kontaktního formuláře, volejte na naši bezplatnou linku 800 611 711 nebo napište e-mail přímo jednateli společnosti EUCS.

Mgr. Lukáš Kaplan, jednatel
e-mail:  kaplan@eucs.czNapište nám

 
 
Navštivte naše další stránky


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz poradnaposkozeneho.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 3, Jeseniova 245/1, PSČ 130 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím