Odškodnění dopravní nehody

Asi není automobilista, který by se někdy nesetkal s dopravní nehodou. Buď jako svědek, v horším případě jako účastník.

Dopravní nehody, kde nevznikla škoda větší než 100 000 Kč nebo kde nebyl nikdo zraněn či usmrcen nebo nevznikla škoda na majetku třetí osoby (a může to být třeba poškozené silniční zařízení), není třeba volat policii. Tehdy je však nutno vyplnit záznam o dopravní nehodě do protokolu pojišťovny. Záznam bychom měli mít vždy v autě po ruce. Do záznamu se uvede podrobný popis nehody, je také vhodné pořídit fotodokumentaci vzniklé škody. Doporučujeme vždy zajistit svědky nehody. V případě pochybností o výši škody nebo neshody o zavinění, vždy volejte policii.

Na finanční odškodnění za dopravní nehodu, tedy náhradu škody, při dopravní nehodě mají nárok všichni její účastníci, kteří tuto nehodu ani škodu nezavinili. Pokud se zavinění dělí mezi více účastníků dopravní nehody, mají nárok na odškodnění s ohledem na míru jejich zavinění.

S prokazováním zavinění je spojeno nejvíce komplikací, někdy se z poškozeného stává viník a obráceně. Proto je velmi vhodné mít po boku advokáta, který vám dokáže ve složitých jednáních s pojišťovnami a soudy podat pomocnou ruku a hájit vaše práva.

Přečtěte si příběh našeho klienta zde.

Podívejte se na reference našich klientů zde.

V případě jakýchkoliv dotazů se ptejte prostřednictvím kontaktního formuláře, volejte na naši bezplatnou linku 800 611 711 nebo napište e-mail přímo jednateli společnosti EUCS.

Mgr. Lukáš Kaplan, jednatel
e-mail:  kaplan@eucs.czNapište nám

 
 
Navštivte naše další stránky


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz poradnaposkozeneho.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 3, Jeseniova 245/1, PSČ 130 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím