Nezletilý Filip, vážná dopravní nehoda

Odškodnění: 10 000 000 Kč

Manžele Skálovi postihla v loňském roce tragická událost. Co se dosud jevilo jako problémy, jsou z pohledu současné situace bezvýznamné maličkosti.

Syn manželů Skálových, patnáctiletý Filip, byl účastníkem dopravní nehody, která změnila jeho i jejich život. Po této autonehodě má Filip trvalé následky vyžadující každodenní péči, které mu znemožňují zařadit se mezi svoje zdravé vrstevníky.

Filip seděl na sedadle spolujezdce, nemohl nehodě nijak zabránit. Skálovi přes svého rodinného právníka kontaktovali pojišťovnu viníka nehody. Během několika měsíců získali Skálovi od pojišťovny 375 000 Kč. Vzhledem k vážným následkům nehody byli manželé Skálovi z této částky zoufalí. Potřebovali pro syna speciální lékařskou péči, která je velmi nákladná. Kromě nároků přímo proti viníkovi a jeho pojišťovně mohli rodiče uplatňovat nároky z úrazového pojištění, které synovi několik měsíců před nehodou uzavřeli. Z této pojistky mohli nárokovat až 4 000 000 Kč. Bohužel pojišťovna odmítla přes několik urgencí a proseb z této životní pojistky plnit. Právní zástupce manželů Skálových neměl s vymáháním nároků z životního pojištění žádné zkušenosti, a tak jim nedokázal pomoct. V tento okamžik se rodiče dozvěděli přes svého finančního poradce o službách EUCS.

Advokátka spolupracující s EUCS našla způsob, jak manželům Skálovým pomoct a získat pro ně a jejich syna odpovídající odškodnění. Po 3 měsících prakticky dennodenní komunikace s pojišťovnou dosáhla dodatečného odškodnění pro syna manželů Skálových ve výši přesahující částku 750 000 Kč. Za další asi dva měsíce bylo s pojišťovnou dosaženo konečné dohody o mimosoudním vyrovnání. Na základě této dohody bylo rodině Skálových vyplaceno odškodnění přesahující částku 7 500 000 Kč. Celá tato částka byla získána od pojišťovny viníka nehody. Šlo o plnění z povinného ručení. Současně advokátka dosáhla toho, že druhá pojišťovna, kde měl Filip uzavřené úrazové pojištění, poskytla alespoň zálohové plnění 1 800 000 Kč, přičemž zbytek odškodnění ve výši skoro 2 000 000 Kč bude vyplaceno během několika měsíců.

Tento příběh potvrzuje, že velmi záleží na kvalitě právního zastoupení a není dobré řešit svoje práva u pojišťoven bez odborného zastoupení.

Podívejte se na reference od některých našich klientů pod tímto odkazem.

Nebo se podívejte na jednu z referencí přímo tady.

V případě jakýchkoliv dotazů se ptejte prostřednictvím kontaktního formuláře, volejte na naši bezplatnou linku 800 611 711 nebo navštivte naši bezplatnou internetovou poradnu www.poradnaposkozeneho.cz.

Mgr. Lukáš Kaplan, jednatel, e-mail: kaplan@eucs.cz


Zpět na všechny příbehy


Napište nám

 
 

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 3, Jeseniova 245/1, PSČ 130 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím